دلایل و مزایای استفاده از چسب پودری کاشی پرسلان

چسب کاشی پودری پرسلان

پیش از آنکه در رابطه با چسب کاشی پودری پرسلان صحبت کنیم، اجازه دهید در ابتدا به معرفی کاشی پرسلان بپردازیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب این نوع چسب پرداخته و دلایل استفاده از آن را برای شما بیان خواهیم کرد. سپس انواع موجود از چسب پرسلان را به شما معرفی می‌نماییم.

کاشی پرسلان چیست؟

کاشی‌های پرسلان که با نام کاشی چینی نیز شناخته می‌شوند در دمای بالاتری نسبت به سرامیک حرارت دیده و مقاوم می‌شوند. این کاشی‌ها که بر پایه ماسه ساخته شده اند از کاشی ‌های سرامیکی بسیارقوی‌ تر و متراکم‌ تر هستند.

علاوه بر این در مقایسه با کاشی های معمولی، آب کمتری را به خود جذب می‌کند و این به آن معنی است که پیدا کردن چسبی که بتواند این کاشی‌ها را درجای خود نگه دارد امری بسیار مهم در زمان نصب این کاشی‌ها محسوب می‌شود.

کاشی های معمولی بدلیل جذب آب بالا، نصب آن ها با ملات های دوغابی و یا چسب های معمولی امکان پذیر است اما در رابطه با کاشی های پرسلان که جذب آب پایینی دارد و احتمال نفوذ ملات به تخلخل های کاشی به حداقل رسیده است، استفاده از چسب های معمولی جهت چسباندن کاشی پرسلان امکان پذیر نیست.

این همان دلیلی است که باعث خواهد شد به سراغ چسب سرامیک و کاشی پودری پرسلان برویم. ضمناً لازم است بدانید این نوع کاشی ها به دلیل مقاومت بیشتر در برابر نفوذ آب گزینه‌ای ایده آل برای حمام و سرویس های بهداشتی محسوب می‌شوند.

کاشی پرسلان چیست؟

مزایا چسب کاشی پرسلان

استفاده از کاشی‌های پرسلان این تضمین را به شما خواهد داد که محل پوشانده شده توسط آن‌ها مقاومت بسیار زیادی در برابر رطوبت خواهد داشت، البته فراموش نکنید که این وضعیت به شرطی عملی می‌شود که پیش از هر چیزی بتوانید کاشی‌های مذکور را به درستی در جای خود نصب کنید.

استفاده از چسب‌های معمولی برای چسباندن کاشی‌های مقاوم شده چینی نتیجه‌ای جز شکست به همراه نخواهد داشت. در واقع شما برای نصب کاشی پرسلان باید از چسب پرسلان پودری استفاده کنید. از ویژگی‌های این نوع چسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چسبندگی بالا
  • مقاومت در برابر نفوذ رطوبت
  • مقاومت در برابر تغییرات دمایی

مزایا چسب کاشی پرسلان

ضمناً چسب‌های اصلاح شده پلیمری قابلیت انعطاف پذیری بسیار بیشتری نسبت به چسب‌های بر پایه سیمان داشته و از این رو علاوه بر افزایش چسبندگی احتمال آسیب و ترک خوردن کاشی‌ها را تقریباً به صفر نزدیک می‌کنند.

در صورتیکه تمایل به سفارش و یا خرید این محصول را دارید، لطفا به صفحه چسب کاشی پرسلان سهند شیمی مراجعه فرمایید و یا با شماره 7-88244976 تماس بگیرید.

دسته بندی ها بر اساس تکنولوژی ساخت و مواد پایه

اگر بخواهیم این نوع چسب کاشی را بر اساس تکنولوژی ساخت و مواد پایه به کار رفته در ساخت چسب پرسلان تقسیم بندی کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

چسب خمیری برپایه اکریلیک / امولسیون

ترکیبی از رزین های اکریلیکی و مواد معدنی هستند که آماده مصرف می باشند.

چسب اپوکسی/ واکنشگرا

چسب کاشی دو جزئی محتوی رزین اپوکسی و هاردنر، که با اختلاط این دو جز، چسب تا مدت زمان معینی آماده مصرف می باشد و اغلب در مواردی استفاده می‌شود که محل مورد نظر همیشه در مجاورت آب قرار داشته یا غوطه ور است.

چسب پودری اصلاح شده با پلیمر

ترکیبی از سیمان، مواد معدنی و اصلاح کننده های پلیمری می باشد که پس از اختلاط با مقدار مشخصی آب، قابل استفاده می باشد.

مقایسه سه نوع چسب مذکور بر اساس ویژگی ها :

انعطاف پذیری :

خمیری > پودری > اپوکسی

مقاومت در برابر آب و رطوبت :

اپوکسی > پودری > خمیری

مقاومت در برابر حملات اسیدی و سولفاته :

اپوکسی > پودری > خمیری

افزایش مقاومت در گذر زمان :

پودری > اپوکسی > خمیری

زمان باز و زمان کارپذیری :

خمیری > پودری > اپوکسی

مقاومت در برابر باکتری :

اپوکسی = پودری > خمیری

سرعت پخت :

اپوکسی > پودری > خمیری

گیرش سریع :

خمیری > اپوکسی > پودری

مقاومت حرارتی :

اپوکسی > پودری > خمیری

سازگار با محیط زیست :

پودری > خمیری > اپوکسی

قدرت چسبندگی به سطوح صیقلی :

اپوکسی > پودری > خمیری

اجرای آسان :

خمیری > پودری > اپوکسی

چسب کاشی پرسلان

بله همانطور که متوجه شده‌اید، چسب پرسلان ، تقریباً امکان چسباندن کاشی‌ها روی هر سطحی را فراهم می کنند و این بدان معنا است که بنابر شرایط فعلی ساختمان خود، می‌توانید چسبی مناسب را تهیه کنید که مزایایی مانند ضد آب بودن، استحکام و عمر طولانی را به سطوح مورد نظر پس از کاشی کاری بی‌افزاید.

در صورتیکه تمایل به سفارش و یا خرید این محصول را دارید، لطفا به صفحه چسب سرامیک و کاشی پرسلان مراجعه فرمایید و یا با شماره 7-88244976 تماس بگیرید.

گروه صنعتی سهند شیمی تولید کننده محصولات شیمیایی مرتبط با صنعت ساختمان از سال 76 می باشد. برخی از محصولات سهند شیمی شامل انواع چسب کاشی ، آب بند کننده ، پودر بندکشی ، پرایمر ساختمانی ، چسب بتن ، چسب بلوک و … می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + شش =