معرفی روش های نصب کاشی پرسلان

معرفی روش های نصب کاشی پرسلان

برای نصب کاشی پرسلان از 3 روش متداول چسب کاشی ، اسکوپ و سیمان و بست های فلزی استفاده می شود. که متداول ترین و بهترین روش نصب کاشی پرسلان استفاده از چسب کاشی پرسلان می باشد.

کاشی پرسلان از جدیدترین اعضای خانواده کاشیهاست که می توان از آن برای سرامیک کردن کف یا دیوار ساختمان استفاده کرد. کاشی و سرامیک پرسلان به دو شکل بدون لعاب و لعاب دار تولید و عرضه می گردد و یکی از مصالح ساختمانی محبوب تلقی می‌ شود، همین امر باعث شده که تولید این کاشی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند.

رنگ این سرامیک ها به طور کلی یکنواخت است و بعد از پخته شدن به رنگ سفید وارد بازار می شوند و نصابان با روش های مختلفی اقدام به نصب کاشی پرسلاندر منازل می نمایند.

جذب پایین آب و سختی بسیار بالای سرامیک پرسلان باعث معروفیت و منحصر به فرد بودن این کاشی شده است. از دیگر ویژگی های بارز کاشی پرسلان می ‌توان به مقاومت بالا در مقابل آتش سوزی و زیبایی با دوام این سرامیک اشاره نمود.

کاشی پرسلان در مقابل تابش طولانی ‌مدت نور خورشید تغییر رنگ نمی دهد و همین امر باعث شده که از آن برای نمای ساختمان ها استفاده شود، کاشی پرسلان در مقابل مواد شیمیایی نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد و همین امر باعث می شود که برای پاکسازی این کاشی از انواع مختلف مواد و شوینده های شیمیایی استفاده نمود.

3 روش متداول برای نصب کاشی پرسلان

برای نصب کاشی پرسلان از روش های متفاوتی استفاده می شود که در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم.

1- نصب کاشی پرسلان با استفاده چسب کاشی

در صورتی که شما قصد دارید کاشی پرسلان را در کف ساختمان نصب نمایید می توانید از چسب کاشی پودری و خمیری استفاده نمایید. البته از آنجا که چسب های پودری روند نصب کاشی پرسلان را سریع تر می کنند و از قیمت پایین تری برخوردار هستند، می‌ توانند به شما در صرفه جویی در هزینه هایتان کمک شایانی نمایند.

چسب های پودری نسبت به ملات سیمانی انعطاف پذیری و چسبندگی بیشتری دارند به همین دلیل براینصب کاشی پرسلاناستفاده از این چسب ها بسیار راحت تر و ساده تر است و از آنجا که نسبت به دیگر ملات ساختمانی و سیمان ها از وزن کم تری برخوردارند، وزن خنثی ساختمان شما را به میزان زیاد و قابل توجهی کاهش می دهند.

نصب کاشی پرسلان با استفاده چسب کاشی

برای اینکه استحکام ملات چسب شما افزایشیابد لازم است جهت کشیدنچسب به شکل راه راه و از یک جهت باشد. بسیاری از افرادی که اقدام به نصب کاشی پرسلانمیکنند چسب را به شکل موجی و نامنظم روی سطح زمین پخش می کنند، در نتیجه چسب به شکل غیریکنواخت روی زمین پخش شده و کاشی ضربه پذیر و شکننده می گردد.

از مزایای استفاده از چسب پودری می‌ توان به مقاومت بالا در مقابل لغزندگی، قدرت چسبندگی بالا، قابلیت ضد آب بودن و پایین بودن وزن این چسب ها نسبت به دیگر مواد اشاره نمود. شایان ذکر است که برای نصب هر متر مربع کاشی شما به 3 الی4 کیلوگرم چسب نیاز خواهید داشت.

2- نصب کاشی پرسلان با استفاده از اسکوپ و سیمان

قدرت جذب در سرامیک های پرسلان بسیارکم و پایین می باشد به همین دلیل می توان برای نصب این کاشی ها، روش‌ هایی که برای نصب سنگ ساختمانی استفاده می‌ شود، را به کار گرفت یکی از این روش ها استفاده از سیمان و اسکوپ می باشد.

برای نصب کاشی پرسلان با استفاده از اسکوپ و سیمان لازم است یک قطعه که توانایی جذب آب بسیار بالایی دارد را به عنوان گیرنده مکانیکی استفاده نمایید تا بتواند کاشی شما را به‌خوبی نگه دارد، همچنین این قطعه باید بتواند در مقابل ارتباط کاشی با سیمان که به صورت دوغابی وجود دارد، از خود مقاومت نشان دهد.

نصب کاشی پرسلان با استفاده از اسکوپ و سیمان

قطعات و زنجیر های فلزی زمانی که به استحکام بیشتری نیاز است، مورد استفاده قرار می‌گیرند.شما می توانیدیک قطعه فلزی را با استفاده از چسب به پشت سرامیکی که قصد دارید آن را نصب کنید، متصل نمایید. شایان ذکر است که این روش تنها زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما قصد داشته باشید سرامیک را روی دیوار هایی تا ارتفاع 4 متر نصب نمایید.

برای نصب کاشی پرسلان روی دیوار با استفاده از سیمان لازم است که در پشت سرامیک،یک حفره نیم سانتیمتری ایجاد نمایید و اسکوپ را در این حفره فرو کنید، سپس با استفاده از چسب این قطعه را درون حفره محکم نمایید. لازم است که این حفره در فاصله 25 سانتی متری از گوشه های سرامیک ایجاد گردد.  روش نصب کاشی پرسلان با استفاده از سیمان و اسکوپ باعث می شود که سطح تماس سیمان و سرامیک بالا رود و میان سرامیک و دوغاب سیمانی، پیوند محکمی ایجاد گردد.

مراحل ریختن دوغاب باید به آرامی صورت پذیرد چراکه لازم است حین ریختن ملات سیمانی، سیمان مقدار کمی از آب خود را از دست بدهد و سفت گردد. مقدار روان بودن دوغاب از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که غلیظ بودن بیش از حد دوغاب باعث میشود هنگام نصب سرامیک فشار زیادی روی سرامیک باشد و باعث شکسته شدن آن گردد، همچنین در صورتی که دوغاب خیلی رقیق و روان باشد باعث میشود که نمای مورد نظر از حالت تراز بودن بیرون بزند و فشار زیادی به سرامیک وارد گردد.

دوغاب بایدهمگن باشد و به مرور ریخته شود همچنین لازم است در پایان کار از سیمان خشک یا سنگ به منظور سرعت دادن به کار خود استفاده نکنید. زمانی که سرامیک پرسلان را با استفاده از سیمان نصب می کنید باید هنگام چسب کردن و قرار دادن اسکوپ در پشت سرامیک مراقب باشید که ورق اسکوپ از پیشروی دوغاب پشت سرامیک جلوگیری کند.

3- نصب کاشی پرسلان با استفاده از بست های فلزی

استفاده از بست های فلزی براینصب کاشی پرسلانیکی از بهترین روش های نصب برای زمانی است که شما میخواهید سرامیک را در نمای ساختمان های بلند نگه دارید. در این روش از بست های فلزی مطمئن که بتوانند سرامیک را در ارتفاعات بالا کنترل کنند استفاده می شود. از مزیت های استفاده از این روش می توان به مطمئن بودن آن اشاره نمود. همچنین شایان ذکر است که این روش نسبت به دو روش قبلی مدت زمان کمتری را از فرد نصاب می گیرد.

نصب کاشی پرسلان با استفاده از بست های فلزی

نتیجه گیری

چسب کاشی پرسلان باعث می شود که انعطاف پذیری سطح اجرا شده بالا رود. در صورتی که قصد داشته باشید با استفاده از چسب سرامیک پودری پرسلان خود را بچسبانید لازم است این چسب را با آب مخلوط نمایید و بعد از آنکه چسب را در محل سرامیک قرار دادید و اجازه دهید تا خشک شود.

مراحل خشک شدن چسب از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که باعث میشود سرامیک در مقابل رطوبت، سرما و گرما مقاوم و پایدار بماند. استفاده از چسب به جای سیمان باعث می شود که سازه ای که قصد دارید سرامیک روی آن بچسبانید سبک‌ تر باشد. در نتیجه ساختمان شما در مقابل حوادث طبیعی زمین لرزه مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

در صورتی که بخواهید بسیار ظریف و دقیق سرامیک ها را کنار هم بچسبانید استفاده از چسب کاشی به شما پیشنهاد می شود و می تواند برای نصب کاشی رو سطوح سنگی، سیمانی، موزاییکی، گچی و رنگی مورد استفاده قرار گیرد. چسب کاشی برای بازسازی بیش از 80 درصد منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای چسباندن کاشی روی سطوح عمودی و افقی کاربرد دارد.

معرفی چسب کاشی پرسلان سهند شیمی

چسب کاشی پرسلان سهند شیمی ، بر اساس سیمان و مواد معدنی ، اصلاح شده با پلیمر و مواد افزودنی خاص ، قابل انعطاف ، با مقاومت چسبندگی بالا و زمان گیرش استاندارد طراحی شده ، از چسب کاشی چینی سهند شیمی می توان فقط با افزودن آب استفاده کرد.

 

چسب کاشی و چسب سرامیک | چسب کاشی پرسلانخرید چسب کاشی پرسلان

برای چسباندن انواع کاشی، سرامیک های معمولی و پرسلان، سنگ های طبیعی و مصنوعی، موزائیک های معمولی و شیشه ای در سطوح افقی و عمودی محیط های داخلی و خارجی مناسب است.

این چسب برای نصب انواع کاشی ها ، سرامیک ها ، سنگ های طبیعی و مصنوعی ، موزاییک های معمولی و شیشه ای به سطوح افقی و عمودی محیط های داخلی و خارجی مناسب است.

مزایای چسب کاشی پرسلان سهند شیمی

  • سازگاری بالا با محیط زیست
  • قدرت چسبندگی بسیار زیاد
  • زمان کارپذیری خیلی زیاد
  • مقاومت در برابر نم
  • برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی از کف بسیار مناسب است.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید چسب کاشی پرسلان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =