معرفی کامل انواع چسب های ساختمانی و ویژگی های آنها

انواع چسب های ساختمانی

استفاده از کاشی و سرامیک در صنعت معماری امروز جایگاه ویژه‌ای نسبت به گذشته پیدا کرده است، توسعه روز افزون این صنعت باعث شده است تا شیوه‌های سنتی نصب کاشی و سرامیک که استفاده از مخلوط سیمان و ماسه بوده است جای خود را به مواد جدیدتر صنعتی دهد.

با افزایش جمعیت با سرعت زیاد باعث شده هر فرآیندی در جامعه که مربوط به جمعیت باشد نیازمند افزایش سرعت باشد. از طرفی علم به کارگیری مواد مختلف یک تنه کمبود سرعت را با خلاقیت افراد مختلف جبران می نماید. در ایجاد سطوح مبتنی بر کاشی در گذشته از سیمان و دوغ آب استفاد می گردید اما امروزه انواع چسب های ساختمانی باعث افزایش سرعت ساخت سطوح گردیده است.

استفاده از محصولات جدید صنعتی به جای مصالح سنتی باعث می‌شود تا علاوه بر استحکام و دوام بیشتر، فضای کار شده به مراتب مرتب و تمیزتر دیده شده و جلوه زیباتری داشته باشد.

چسب ساختمانی

از طرفی استفاده از انواع چسب کاشی موجود در ایران برای نصب کاشی و سرامیک های گوناگون نیاز به تخصص خاصی نداشته و این کار را بسیار ساده تر کرده است، ضمن این که سرعت کار هنگام استفاده از چسب‌ها به مراتب بیشتر است.

در این مقاله سهند شیمی قصد داریم شما را انواع چسب های ساختمانی و کاربرد هریک آشنا سازیم.در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی انواع چسب های مورد استفاده در صنایع ساختمانی

امروزه نسل جدید چسب های مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز و عمران باعث شده است که دوام و تاریخ انقضای آنها بالاتر رود . چراکه در نسل قدیمی آنها ، از چسب های خمیری استفاده می شد و در کارخانه چسب را با آب مخلوط می کردند و آماده به استفاده می شد ولی در نسل های جدید که به صورت پودری است بنا و معمار به اندازه نیاز خود آنها را با آب مخلوطط می کند بنابراین عمر چسب بالاتر خواهد رفت.

کلیپس و گوه

خرید همتراز کاشی

انواع چسب های ساختمانی به صورت فراگیر در ساختمان سازی کاربرد پیدا نموده و باعث افزایش چشمگیر سرعت ساختمان سازی شده اند. انواع مصالح و چسب های ساختمانی هر کدام دستورالعمل خاصی دارند که باید برای ثمربخش بودن، این دستورالعمل ها را رعایت نمود. براساس دستورالعمل انواع این محصولات و مقدار مصرف هر کدام از مواد تشکیل دهنده چسب در مترمربع محاسبه می گردد که باعث سهولت استفاده از مواد ذکر شده می باشد.

معرفی انواع چسب های ساختمانی

از طرفی مواد جدید باعث شده است که از آب بند های جدید به جای ملات های سیمانی سنتی استفاده شود. مشکل ملات های قدیمی این بود که نسبت سیمان و آب به درستی اگر مخلوط نمی شد باعث ترک خوردگی در سطح سیمانی در آینده میشد . ولی با پیشرفت صنایع ساختمانی از آب بندها و چسب های جدید استفاده می شود که مشکلات قبل را ندارند.

خرید پودر بندکشی 

ما در ادامه در یک لیست کامل به شما عزیزان 10 تا از انواع چسب های ساختمانی پرکاربرد و پرمصرف را معرفی خواهیم نمود:

1- چسب کاشی پودری

انواع چسب های ساختمانی در بازار برای مشتریان موجود می باشد. که هر کدام بنابر توصیه ها مورد استفاده قرار می گیرند.این چسب ها از مواد مختلفی تهیه شده اند که پلیمرها یکی از اجزاء بسیاری از آن ها را تشکیل می دهند.در گذشته همان طور که به صورت مختصر گفته شد از سیمان، ماسه، ساختن ملات برای استحکام بخشی بین سطوح با کاشی و سرامیک و … استفاده می گردید.

چسب کاشی پودری

با استفاده از این مواد  تنظیم یک سطح صاف و تراز بسیار مشکل بود که باعث می شد زیبایی خطوط بین کاشی و در یک خط قرار گرفتن آنها بسیار سخت می گردد. با ابداع انواع چسب کاشی ، پس از مخلوط نمودن ماده اصلی چسب با آب مخلوطی به دست می آید که به وسیله آن به راحتی می توان کاشی ها و حتی سرامیک را به سطوح متصل نمود.

این عمل باعث می شود دیگر خبری از گرد و غبار نباشد و حتی سرامیک و کاشی دچار رطوبت ناشی از خیس شدن به وسیله ملات نیز نمی شوند.توصیه می شود طبق دستورالعمل های موجود در اندازه های یک متر مربع در ساختمان و فضاهای مورد نظر به چسباندن کاشی و سرامیک با چسب کاشی اقدام نمایید. استفاده از چسب مخصوص کاشی علاوه بر سهولت کار، باعث زیبایی بیشتری در پایان کار و کاهش خطر شکستگی کاشی می گردد.

انواع چسب های ساختمانی

بهترین روش استفاده از انواع چسب های ساختمان و مخصوصا چسب سرامیک و کاشی  بهره بردن از ماله برای آغشته نمودن پشت کاشی و سرامیک به چسب مورد استفاده می باشد. استفاده از انواع چسب های ساختمانی در محیط های مختلف یکی از مزیت های استفاده از چسب ها در ساختمان ها می باشد که شامل همه نوع فضای داخلی و خارجی می شود از جمله بسترهایی از جنس بتن، دیوار های خشک، ساختمان های صنعتی، پارکینگ ها و … کاربرد دارد.

دلایل کاربرد چسب کاشی پودری

 • قابل استفاده برای قطعاتی که قابلیت جذب کمی دارند.
 • قابل کاربرد برای متصل نمودن شیشه
 • این چسب ها برای چسباندن کاشی بر روی موزاییک نیز مورد استفاده می تواند بگیرد
 • با چسب های مذکور می توان روی بتن نیز کاشی را چسباند.
 • مقاومت و استحکام بالا در کنار ماندگاری طولانی
 • قدرت چسبندگی زیاد
 • کیفیت بالا، تمیزی کار، سرعت بیشتر در نصب
 • قابل استفاده در تمام محیط‌ها
 • بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی ( قابلیت کاشی‌کاری روی کاشی‌های قدیمی )
 •  برتری آنها نسبت به مواد قدمی مانند ملات و سیمان شده است

آنچه در مورد چسب کاشی و سرامیک نمی دانید

خرید چسب کاشی 

علاوه بر مزیت هایی که ذکر شد می توان اذعان نمود اصلی ترین و بارز ترین مزیت استفاده از انواع چسب های ساختمانی در واقع مقرون بصرفه بودن آنها از نظر هزینه برای همه اقشار جامعه در امر ساختمان سازی می باشد. در هنگام کار نسبت به ملات از مقدار نازک تری برای اتصال کاشی و سرامیک به سطوح استفاده می گردد.

چسب‌های پودری، از انواع ملات خشک (DryMix) تهیه می‌شود که بر پایه سیمان طراحی و تولید شده‌اند. مکانیسم کارآیی آن به دلیل پلیمرهای زیادی که در ساخت آن به کار می‌رود، پس از مخلوط شدن با آب و خشک شدن، به صورت نفوذناپذیری در مقابل آب و رطوبت طراحی شده است.

ویژگی های این نوع چسب های آماده 

در ادامه به بازگوکردن برخی ویژگی های منحصر بفرد این نوع چسب آمده است:

1- مقاومت و استحکام بالا در کنار ماندگاری طولانی

باید بگوییم در مقایسه با مصالح سنتی در هنگام نصب، این نوع چسب‌ها از مقاومت بالاتری برخوردارند و پس از سال‌های طولانی بعد از نصب همچنان استحکام خود را به خوبی حفظ می‌کنند. در نتیجه در تمامی پروژه‌های اجرایی کاشی کاری از این محصولات برای استحکام بیشتر استفاده می‌شود.

چسب کاشی چیست

2- قدرت چسبندگی زیاد

برخلاف مصالح سنتی که در صورت رعایت نشدن نسبت سیمان و ماسه ممکن است دچار سستی شده و شاهد افتادن و لق شدن کاشی و سرامیک باشیم، با وجود  این چسب ها می‌توان با خیال راحت و اطمینان از چسبندگی بالایی که این ماده دارد آن را برای نصب انواع کاشی و سرامیک به کار برد.

البته گفتنی است بعضی از کاشی کاران در کنار سیمان و ماسه از این نوع چسب هم برای استحکام بیشتر استفاده می‌کنند که این امر عمر مفید استفاده کاشی و تکان نخوردن از حالت اولیه آن را دو چندان می‌کند.

3- کیفیت بالا، تمیزی کار، سرعت بیشتر در نصب

استفاده از این محصولات به شما امکان می‌دهد تا فضای تمیزتری داشته باشید، از کثیف کاری‌های معمول زمان کاشی کاری خبری نیست و نظم و دقت کار بسیار بالاتر خواهد بود. در ضمن سرعت کار بسیار بالاتر از روش‌های سنتی است.استفاده از همتراز کننده کاشی در تمیزی و زیبایی کار بسیار تاثیر گذار است.

چسب کاشی چیست و چه استفاده ای دارد؟

4- قابل استفاده در تمام محیط‌ها

با استفاده از این نسل جدید مواد ساختمانی  هنگام نصب کاشی و سرامیک دیگر نگران رطوبت، سرما و گرما و یا عوامل محیطی دیگر که باعث تخریب بافت چسبنده مصالح معمولی هستند، نخواهید بود و می‌توانید از کاشی‌ها در بخش‌هایی که تماس بیشتری با آب دارند مثل حوضچه‌ها و استخرها بدون نگرانی استفاده کنید.

5- بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی ( قابلیت کاشی‌کاری روی کاشی‌های قدیمی )

بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی

وقتی با چسب مخصوص کاشی اقدام به نصب آنها می‌کنید نیازی نیست که بخش زیر کاشی کاری را تخریب کنید، استفاده از این محصول قابلیت چسباندن کاشی‌ها به هر سطحی را دارد.چسب های مخصوص کاشی کاری سهند شیمی با فرمولاسیون جدید امکان چسباندن کاشی های جدید را بروی کاشی های قدیمی تر بدون تخریب دارند.

2- چسب سرامیک

همان طور که می دانید بر روی دیوارها در فضاهای داخلی ساختمان ها و منازل از سرامیک ها که محصولاتی برای زیباسازی و عدم نفوذ رطوبت در برخی مکان هایی هستند که امکان نفوذ رطوبت در آن وجود دارد از سرامیک استفاده می گردد. برای نصب سرامیک ها به دیوار از قشر نازکی از موادی که مخلوط سیمان و ماسه و شن می باشد استفاده می گردد که در این مورد نیز هزینه زیادی برای ساختمان ساز ایجاد می گردد.

چسب های ساختمانی

روش پیشنهادی ما برای شما استفاده از چسب سرامیک می باشد، نتیجه شگفت انگیز این روش در واقع به افزایش سرعت کار شما می انجامد و باعث می شود هزینه نصب کاشی تا حدود مناسبی کاهش یابد، متناسب و به صرفه باشد. چسب های سرامیک در واقع پودرهایی می باشند که با استفاده از موادی باید برای کار آماده شوند. اغلب چسب سرامیک به رنگ سفید و خاکستری می باشند.

برای استفاده از این مواد باید مدت زمان معینی که بستگی به رطوبت موجود روی سطوح دارد صبر کنیم تا رطوبت سطح کاملا خشک گردد، در غیر اینصورت استفاده از چسب سرامیک کارساز نخواهد بود.

3- چسب های خمیری

چسب‌های خمیری نیز غالبا به منظور نصب کاشی و سرامیک بر روی دیوارهای بتنی یا گچی طراحی شده‌اند، این مواد خمیری در برابر مواد نفتی، اسید و آب مقاومت خوبی دارند .

کاربرد چسب خمیری

ذکر این نکته الزامی است که قبل از استفاده باید از تراز بودن سطح  اطمینان حاصل کرد و برای استفاده روی سطوحی مثل انواع دیوار گچی، کاهگلی و خاکی باید قبلا با ملات  این نوع سطوح را سیمان اندود کرد.

4چسب مخصوص پرسلانی

این مواد بر پایه سیمان و مواد معدنی ساخته شده و اصلاح شده با پلیمر و افزودنی‌های مخصوص است، بسیار منعطف بوده و دارای استحکام فوق‌العاده بالایی است، این چسب را تنها با افزودن آب می‌توان مورد استفاده قرار داد.

(میزان مصرف این نوع چسب برای هر مترمربع کاشی و سرامیک حدود 4 تا 5 کیلوگرم است)

جهت سفارش و خرید چسب پرسلان سهند شیمی با شماره 7-88244976 تماس بگیرید.

چسب کاشی و چسب سرامیک | چسب کاشی پرسلان

خرید چسب کاشی پرسلان

چسب مخصوص پرسلانی برای چسباندن انواع کاشی و سرامیک معمولی و پرسلان، انواع سنگ‌ها، موزائیک معمولی و شیشه‌ای در سطوح مختلف به حالت عمودی یا افقی و همچنین محیط‌های داخلی و خارجی مناسب است.

مزایای چسب مخصوص پرسلان

 •  قدرت چسبندگی بالا
 • امکان استفاده در محیط‌های با رطوبت بالا
 • مناسب برای محیط‌هایی با سیستم گرمایشی و سرمایشی از کف
 • زمان کارپذیری بالا
 • کاهش لغزندگی

5- چسب بتن

چسب بتن یکی از افزدونی هایی است که امروزه در صنعت ساختمان سازی و صنعت بتن کاربرد فزاینده ای نسبت به سالهای قبل یافته است. چسب های بتن کاربردهای زیادی دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

کاربرد چسب بتن در ساختمان

 کاربرد های چسب بتن

 •  ترمیم بافت و آب بندی
 • افزایش مقاومت بتن
 • جلوگیری از ترک خوردگی در بتن
 • افزایش خواص شیمیایی و فیزیکی بتن

جهت سفارش چسب بتن سهند شیمی با شماره  ۰۲۱۸۸۲۴۴۹۷۶  تماس بگیرید.

چسب بتن لاتکس

 خرید چسب بتن 

چسب بتن از نظر ماده سازنده به دو نوع مختلف تقسیم می شود:

 • اپوکسی
 • چسب بتن لاتکس

در واقع علت اصلی این چسبندگی در چسب های بتن را می توان واکنش شیمیایی دانست که در چسب ها پلیمر را که ایجاد چسبندگی می کند را می سازد. چسب لاتکس در واکنش هایی که انجام می دهد باعث ایجاد نوعی ترکیب امولسیونی محلول می شود که رنگی شیری دارد. از چسب های بتنی به دلیل خاصیتی که در ضد آب بودن دارد در نماسازی بر روی بتنهای قدیمی و آب بندی بتن استفاده می گردد.

در پروژه های تعمیراتی بتن به منظور افزایش چسبندگی و به خصوص چسبندگی بتن ریخته شده جدید با سطح بتن قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای دیگر چسب بتن را می توان در مبحث ترمیم بتن که با شکست عمیق و سطحی روبرو است بیان نمود.

چسب بتن از انواع چسب های ساختمانی

کاربردهای دیگری از قبیل ترمیم و آب بندی بتن مخازن، ترمیم استخرهای بتنی، ترمیم آسیب دیدگی های کوچک و بزرگ، ترمیم بتن هایی که مدت زیادی از ریخته شدن آن ها می گذرد، افزایش خاصیت چسبندگی، جلوگیری از ایجاد انواع ترک از نظر عمق در بتن، اتصال میلگرد با کاربرد متفاوت به بتن، افزایش مقاومت مکانیکی در بتن، کاهش نفوذ پذیری در بتن، افزایش مقاومت بتن در مقابل هر نوع ماده شیمیایی، افزایش حجم بتن، افزایش بیش از 50 درصدی مقاومت خمشی بتن، افزایش مقاومت بتن در مقابل یخ زدگی را می توان نام برد.

در کاربرد انواع چسب های ساختمانی باید سطوح مورد نظر از مواد مزاحم پاک شود، برای مثال این مواد اغلب گرد و غبار، چربی و رطوبت می باشند. پس از حل این ماده با درصد متناسب با دستورالعمل موجود، ملاتی حاصل می شود. بنابر دستورالعمل ها مقدار مناسبی از ماده مذکور را به سطح اولیه اضافه می کنیم و سپس بتن جدید را روی آن می ریزیم تا عمل چسبیدن بتن جدید به طور مناسبی انجام گردد.

6- چسب استاندارد

این نوع چسب بر پایه سیمان و مواد معدنی و اصلاح شده با رزین‌های سینتتیک و افزودنی‌های مخصوص با زمان گیرش استاندارد طراحی شده و دارای قدرت چسبندگی و استحکام بالایی است و تنها با اضافه کردن آب می‌توان از آن استفاده کرد.

این محصول برای چسباندن انواع موزائیک، کاشی، آجر، سرامیک‌هایی با قابلیت جذب آب و سنگ‌های طبیعی بسیار مناسب است.

مزایای چسب استاندارد

 • سازگار بودن آن با محیط زیست
 • کاهش لغزندگی
 • قدرت چسبندگی مناسب
 • زمان کارپذیری بالا
 • امکان استفاده در مکان‌های مرطوب

بسته به نوع زیر کار و میزان هموار و مسطح بودن آن معمولا هر 3 یا 4 کیلوگرم چسب کاشی استاندارد برای پوشش یک مترمربع کافی است.

چسب کاشی و چسب سرامیک | چسب کاشی استاندارد

خرید چسب استاندارد 

7- چسب سیمان

نوع دیگری از انواع چسب های ساختمانی، چسب سیمان می باشد که از قوی ترین چسب های موجود می باشد، که در واقع تفاوت جزئی با چسب های بتن دارند. در صنعت ساخت استخر و سازه های هیدرولیکی، چسب سیمان کاربرد گسترده ای دارد که با دو پایه الکتریکی و پلیمری موجود می باشد. کاربرد بسیار زیادی در عایق کاری استخرهایی که دچار ترک شده اند برای چسب مخصوص سیمان وجود دارد که البته باید دستورالعمل ها و مواردی که مهم می باشند را در استفاده از چسب مختص سیمان حتما رعایت کنیم تا اثربخش باشد.

چسب سیمان

یکی از موارد اهمیت درصد وزنی کل سیمان آماده شده برای ریختن می باشد. از عللی که استفاده از چسب سیمان را مشتاقانه برای افرادی که دچار خرابی استخر شده اند افزایش می دهد، در واقع کاهش هزینه ای است که بر اثر استفاده از این مواد حاصل می گردد.

8- چسب دو جزئی

این محصول ساخته شده بر پایه سیمان و مواد معدنی به عنوان جزء اول و رزین اصلاح کننده پلیمری بر پایه اکریلیک به عنوان جزء دوم است. قابلیت انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارد و مقاومت کششی و چسبندگی مناسب از دیگر مشخصه‌های چسب دو جزئی کاشی است. این نوع از چسب‌ها با مقاومت بالا در مقابل نفوذ آب و آنتی باکتریال ساخته شده‌اند.

این محصول برای استفاده در مکان‌هایی با فشار ترافیکی بالا مثل پارکینگ‌ها، مراکز تجاری و سینماها و اماکن پرتردد مناسب است. یکی دیگر از کاربرد های مهم این نوع چسب  استفاده از آن برای اسلب، سنگها و سرامیک هایی با ابعاد بزرگتر از 60 در 120سانتی متر می باشد.

این نوع چسب دارای مزایای بسیاری است که از آن جمله می‌توان به آنتی‌باکتریال بودن، استحکام و قدرت چسبندگی بسیار بالا، زمان کارپذیری بالا، مقاومت عالی در مقابل رطوبت و آب و همچنین انعطاف‌پذیری بالا اشاره کرد.

معمولا هر 4 تا 5 کیلو چسب دو جزئی برای پوشش یک متر مربع کافی است.

خرید چسب کاشی دو جزئی 

9- چسب استخری

چسب استخری بر پایه سیمان و مواد معدنی اصلاح شده با رزین‌های سنتتیک و افزودنی‌های مخصوص ساخته شده است، مقاومت بسیار بالایی نسبت به آب و انعطاف پذیری بسیار زیادی دارد، از دیگر مشخصه‌های آن می توان به قابلیت تحمل دامنه گرمایی وسیع و قدرت چسبندگی بالا اشاره کرد،

این نوع چسب تنها با افزودن آب قابل استفاده خواهد بود. کاربری چسب استخری همانطور که از نامش پیداست برای محیط‌هایی مثل استخر، سونا، جکوزی، آبنما و کلا مکان هایی که در تماس مستقیم با آب قرار دارند مناسب است.

برای پوشش یک مترمربع از سطح حدود 3 تا 4 کیلو از چسب استخری نیاز است.

چسب کاشی و چسب سرامیک | چسب کاشی استخری

جهت سفارش و خرید چسب کاشی استخری سهند شیمی با شماره 7-88244976 تماس بگیرید.

10- چسب بلوک AAC

این مدل چسب بر پایه سیمان و مواد معدنی، اصلاح شده با رزین سنتتیک و افزودنی‌های  خاص به منظور افزایش مقاومت و چسبندگی بلوک های بتنی هوادار، افزایش تراز بودن دیوار، بالا رفتن سرعت کار، کاهش وزن سازه و همچنین کاهش مصرف ملات، کاهش ضخامت مورد نیاز ملات و ضخامت سازه، کاهش مصرف آب و البته کاربرد آسان طراحی شده است.

از این محصول می‌توان برای چسباندن بلوک‌های AAC مانند هبلکس و سیلکس ، بلوک‌های سیمانی سبک و سنگین، سفالی، آجری و … استفاده کرد.

چسب کاشی و چسب سرامیک | چسب بلوک

 خرید چسب بلوک 

بهترین چسب برای چسباندن گچ چیست؟

برای این منظور می توان از دو روش استفاده نمود:

 • گچ گیپتون
 • چسب بتونه

استفاده از گچ گیپتون

برای چسباندن گچ و سازه های گچی از پیش ساخته شده ،سازه های سیمانی و فومی می توان از گچ گیپتون استفاده نمود. این نوع گچ، گچی چسبنده است که به منظور گچ کاری و چسباندن دیواره پیش ساخته گچی، سقفهای کاذب، قطعه های گچی، گچبری های از پیش ساخته شده به یکدیگر و به دیگر سطوح بکار می رود.

ترکیبات گچ گیپتون کدام است؟

هر گچ را به مقدار مناسب در کوره ای جداگانه می پزند تا چسبندگی خاص خود را پیدا کند. گچ های گیپتون نیز از پخت خاک گچ و سنگ گچی در دو نوع کوره لوبرن و هیبرن تولید می شود. پس از آسیاب مواد مختلفی مثل سریش به مخلوط اضافه می شود و در آخر گچ به دست می آید که می توان از آن روی سطوح سخت استفاده کرد.

گچ گیپتون بهترین چسب برای چسباندن گچ بشمار می رود

چسب بتونه راهکار دیگر برای چسباندن گچ

چسب های اپوکسی بتونه برای تعمیر و همچنین چسباندن چوب پنبه، قطعات چوبی، فلزی، سرامیکی، آجری، گچی، آینه ای و به طور کلی برای کارهای تعمیرات و نصب بسیار مناسب است.

چسب بتونه راهکار دیگر برای چسباندن گچ

نکات مهم برای انتخاب چسب های ساختمانی

 1. برای این که بتوانید چسب مناسب انتخاب کنید باید به نکاتی توجه کنید که در این بخش به صورت فهرست‌وار به آنها اشاره خواهیم کرد.
 2. کاربری مکانی که قرار است چسب در آنجا مورد استفاده قرار گیرد. این مکان باید از نظر خشک یا مرطوب بودن، داخلی یا خارجی بودن و جنس زیر کار مورد بررسی قرار گیرد.
 3. مساحتی که قرار است چسب برای پوشش آن به کار برده شود.
 4. جنس مواد پایه که قرار است چسب روی آنها کار شود.

لوازم مورد نیاز برای استفاده از این محصولات در کاشی کاری

 • کاشی و سرامیک
 • چسب مخصوص که با توجه به کاربری مکان و همچنین جنس کاشی و سرامیک و مواد پایه انتخاب می‌شود.
 • دستکش
 • سطل و کاردک و ماله
 • همزن قوی
 • تراز

نکات مهم استفاده از چسب های نسل جدید

 • برای حصول نتیجه بهتر، بعد از کشیدن چسب روی سطح مورد نظر در یک مدت زمان 20 دقیقه‌ای باید کار نصب انجام گیرد.
 • استفاده از چسب های پودری  بیشتر برای نصب کاشی و سرامیک برای کف و دیوار مناسب است.
 • هنگام استفاده از چسب روی دیوار نباید قطر ملات روی سطح زیاد باشد.
 • برای استفاده از چسب روی دیوار بهتر است از کاردک‌های شانه‌ای استفاده کرد
 • برای نتیجه‌گیری بهتر، دمای محیط باید بالاتر از 5 درجه سانتی‌گراد باشد
 • بعد از چسباندن کاشی و سرامیک روی سطح، آب‌بندی و درزگیری توسط پودر های بندکشی آبگریز فراموش نشود

خرید نانو سنگ نما سهند شیمی

شرکت سهند شیمی با بیش از 30 سال تجربه و سابقه در تحقیق و تولید مواد صنعتی شیمیایی به تولید انواع چسب های کاشی و سرامیک ، پودر بندکشی ، آب بند کننده  و … با کیفیت بالا ، مطلوب و سازگار با نیاز مصرف کننده پرداخته است. جهت اطلاع از لیست کامل محصولات سهند شیمی و نیز سفارش و خرید با شماره تماس 7-88244976-021 حاصل نمایید.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد انواع چسب های ساختمانی بررسی شود، اما اکتفا به این مقاله برای شما کارساز نخواهد بود، هر ماده ای مزایا و معایبی دارد که ممکن است در مواردی معایب ماده برای شما که کارفرما می باشید مشکل آفرین باشد. پس توصیه می شود برای استفاده از انواع چسب های ساختمانی دست به اقدامی شتاب زده نزنید و در ابتدا تا حد امکان آنها را بررسی نمایید و سپس با یک مشاور و یا فروشگاه تخصصی کمک بگیرید تا دچار مشکلات کم اطلاعی درمورد ارزیابی شتاب زده نشوید.

گروه صنعتی و تحقیقاتی سهند شیمی  فعال در عرصه تولید محصولات شیمیایی مرتبط با صنعت ساختمان  می باشد؛ برخی از محصولات این شرکت شامل آب بند کننده ، آبگریز کننده ، چسب بلوک ، همتراز کننده کاشی و … می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه محصولات ما مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۲۱۸۸۲۴۴۹۷۶ تماس بگیرید.

18 دیدگاه ها

 • سلام ببخشید میشه بگید برای ترمیم شکستگی کاشی و سرامیک از چه نوع چسبی باید استفاده کرد و درکل بهترین چسب برای سرامیک شکسته کدوم چسبه؟ ترجیحا میخوام بی رنگ باشه تا کار تمیز جلوه کنه

 • من برای نصب کاشی جدید روی کاشی های قدیمی دنبال یه چسب خوب هستم. شما کدوم یک از چسب های سهندشیمی رو به منظور این کار پیشنهاد میدید؟ و بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی کدوم یک از محصولات معرفی شده در این مقاله می باشد؟

 • سلام ممنون از مقاله خوبتون. یه سوال از خدمتتون داشتم، بهترین چسب برای چسباندن گچ و سازه های گچی مثل صفحات گچ کاری شده چه چسبی هست ؟ و اصولا میشه برای چسباندن باکس های نور مخفی از چسب استفاده کرد یا نه؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام دوست عزیز بهتره برای چسباندن گچ و اجرای صفحات گچی از سازه های فلزی و پیچ استفاده بشه

 • مطلب کاملی بود. من قبلا از انواع چسب کاشی خمیری موجود در بازار استفاده میکردم ولی وقتی با چسب های نسل جدید آشنا شدم دیگه از اونا استفاده نمیکنم.

 • سلام.برای سرامیک کاری کف بهترین چسب مخصوص سرامیک کدوم محصول هست که ماندگاری و استحکام بالاتری داشته باشه؟

 • با سلام
  پیشنهاد سهند شیمی برای چسباندن کاشی روی کاشی روی دیوار عمودی نسبتا” صیقلی کدام چسب است؟ چسب بتن پودری یا چسب کاشی خمیری؟ طبق تجربه استفاده از چسب کاشی خمیری بعد از مدتی سطح جدید کاشی شده تبله می کند

 • برای سرامیک کاری از چه نوع چسبی به عنوان چسب سرامیک دیوار بهتره استفاده بشه؟

 • ببخشید من نیاز به چسبی که به سرامیک بچسبد دارم. میشه من رو راهنمایی بفرمایید

 • درود عالی بود. استفاده از مواد و مصالح به صورت صحیح نیاز به دانش و تخصص کافی دارد مخصوصا استفاده از چسب ساختمانی مناسب .

 • سلام خدمت تیم سهند شیمی .
  مقاله تون کامل و عالی بود.
  اگه یه مقدار راجب آب بندی استخر بلوکی توضیح بدید ممنون میشم.

 • با سلام
  مقالتون بسیار عالی و کامل بود.
  من برای پرورش ماهی میخوام یه استخر بلوکی توی باغ ام درست کنم.
  میشه راهنمایی کنید آب بندی استخر بلوکی به چه روشهایی انجام میشه؟

 • سلام.من قبلا از برندهای ترک برای کاشی کاری و سرامیک کاری استفاده میکردم ولی واقعا بهترین چسب برای چسباندن سرامیک ،چسب سهند شیمی عه .

 • سلام وقت بخیر. بهترین چسب برای سرامیک شکسته و ترمیم کاشی کدوم نوع چسب هستش؟

 • مقاله کاملی بود سپاسگذارم.
  یه سوال فنی داشتم برای کاشی کاری در محیط هایی که با آب زیاد در ارتباط هست بهترین چسب کاشی ضد آب کدوم یک از چسب هایی هست که شما اشاره کردید؟

 • سلام.
  ما برای کاشی کاری میخوایم روشهای سنتی رو کنار بگذاریم و از محصولات جدیدتری استفاده کنیم.
  در این رابطه میخواستم نظر شما رو بدونم که بهترین چسب برای چسباندن کاشی روی کاشی چه نوع چسبیه؟

 • سلام سپاس از مقاله کاملتون.
  با توجه به اینکه تنوع در چسب سرامیک و کاشی زیاده به نظر شما چسب مناسب برای چسباندن سرامیک که به صرفه و ارزون هم باشه کدوم نوع چسبه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.